Obec Bystré oficiální stránky obce zobrazit na mapě email
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Spolky v obci > Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů v Bystrém byl založen roku 1886. Za celou dobu své existence se aktivně podílí nejen na zajištění požární bezpečnosti v obci, ale i na kulturním a společenském životě obce. O úspěšnosti této činnosti svědčí i fakt, že v současné době je obecní zastupitelstvo složeno výhradně ze členu sboru dobrovolných hasičů.

V současné době čítá sbor 100 členů.

Nejúspěšnější částí práce sboru je práce s mládeží.  Pravidelná činnost mládeže v rámci hry Plamen byla zahájena v roce 1972. Za uplynulých 30 let dosáhly dětské kolektivy řady úspěchů. Celkem 16 x  reprezentovaly okres Rychnov nad Kněžnou v krajských soutěžích. V roce 1976 se kolektivu žáků podařilo v krajské soutěži zvítězit a účastnit se celostátního setkání hasičské mládeže ve Vysokých Tatrách. Největšího úspěchu dosáhl kolektiv v roce 1990. Podařilo se mu zvítězit v krajské i celostátní soutěži. Kolektiv se tak v tomto roce stal mistrem Československa hry Plamen.

Kromě dětských kolektivů působí ve sboru kolektiv dorostu, 2 soutěžní kolektivy mužů a jeden kolektiv žen.

Sbor dobrovolných hasičů pečuje i o hasičské tradice a historickou hasičskou techniku, s níž se účastní oslav významných hasičských výročí.

V současné době rozvíjí sbor mezinárodní spolupráci s obcemi Lewin Klodzki (Polsko), Bystré (Slovensko) a Diedersdorf (Německo).

Podrobné informace o činnosti sboru naleznete na internetové stránce sboru.